Meme Coin Piyasası, O Coinler Yüzünden Tepki Aldı: İşte Nedeni!

Bazı meme coin projeleri, kripto para birimi topluluğu içinde bir tartışma konusu haline geldi. Kripto varlıklara canlı ve çoğu zaman kaygısız yaklaşımıyla bilinen sektör, rahatsız edici temalara sahip meme coinlerin ortaya çıkması nedeniyle tepkiyle karşılaştı.

Saldırgan meme coinlere tepki yağdı

Kripto para ekosistemi, aşağılayıcı isimler ve semboller içeren meme coinlerin piyasaya sürülmesiyle sarsıldı. Irkçı hakaretler, belirli din karşıtı referanslar ve aşırılıkçı resimler kullanan tokenlar her yerde öfkeye neden oldu. Sonuç olarak bir tepki ortaya çıktı. Örneğin gazeteci Camila Russo endişelerini dile getirdi. Russo, insanların bu saldırgan tokenleri satın alma konusundaki endişe verici eğilimine dikkat çekti, merkezi platformların güçlerini kullanması ve bu tür içerikleri filtrelemesi gerekliliğini vurguladı.

Benzer şekilde, Uniswap DEX’in yaratıcısı Hayden Adams da bu tokenlerin büyük platformlarda kara listeye alınması için adımlar atılmasını savundu. Buradaki görüş, blockchain protokolleri izinsiz olduğu sürece ön uç uygulamaların nefret dolu içeriğin yayılmasına izin vermemesi gerektiğidir. Böyle bir duruş, token moderasyon uygulamalarında bir değişiklik yaptığını açıklayan ve nefret yaymayı reddettiğini söyleyen bir DeFi analiz hizmeti olan DEX Screener tarafından desteklendi.

Olumlu alternatifler öne çıkıyor

Irkçılıkla ilgili meme coinlerdeki son artışla birlikte kripto topluluğu, olumlu alternatifleri destekleyecek kampanyalar başlattı. Sadece 24 saat içinde değeri yaklaşık %19.000 artan ‘Solana’da Irkçılığı Durdurun’ meme coin’i öne çıkıyor. Bu, topluluğun olumlu mesajlar ve sosyal amaçlar taşıyan tokenlardan hoşlandığını gösteriyor.

Bu sırada Floki meme coin geliştiricileri grubu, dijital bankacılık hizmetlerinin ürünlerine entegrasyonu için çığır açan projeler ortaya çıkardı. Bu hizmetler, Floki token sahiplerinin önemli fiat para birimleriyle işlem yapmalarını ve bankacılık hizmetlerini kullanmalarını, özellikle de banka hesabı olmayan kişilere fayda sağlamayı amaçlıyor. Bu aktivite sadece Floki memecoin kullanımına değil aynı zamanda tüm finansal ekosisteme değer katıyor.

Meme coin sektöründe faydacılık

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Floki projesi, faydasını sadece kripto para birimi olmanın ötesinde çeşitlendirme konusunda önemli ilerleme kaydediyor. Kullanıcıların “.floki” alan adını kullanarak çeşitli çevrimiçi içerikleri barındırmasına olanak tanıyan merkezi olmayan bir web sitesi hizmetinin sunulması, memecoin alanında öncü bir hareketi temsil ediyor.

Buna ek olarak, Floki’ye bağlı dijital banka hesapları ve banka kartları sağlamak için çeşitli yetki alanlarında lisanslara sahip bir fintech şirketi ile olan ortaklık, kripto paraların geleneksel finansal hizmetlerle birleştirilmesinde önemli bir adımı temsil ediyor. Benzer şekilde Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) gibi öncü meme coinlerin de kritik ortaklıkları ve adımları, piyasaya umut veriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x